krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

„Społem" WSS Śródmieście zakończyła spotkania w ramach akcji „Właściwe odżywianie pomaga w nauce"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2014 Opublikowano: piątek, 04, kwiecień 2014

W marcu br. zakończone zostały spotkania przedstawicieli „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście i Mazowieckiej Agencji Handlowej „Społem" oraz ich partnerów handlowych i dietetyczki w przedszkolach w Warszawie na trenie Śródmieścia, Wilanowa i Łomianek, w ramach akcji: „Właściwe odżywianie pomaga w nauce".

Akcja „Społem" WSS Śródmieście: „Właściwe odżywianie pomaga w nauce" wpisuje się w zajęcia placówek przedszkolnych, bowiem realizują one swoje programy również i w tym zakresie. Spotkania z dietetykiem są utrwaleniem posiadanej już wiedzy lub inspiracją do jej szerzenia w przyszłości.
O oddźwięku z jakim spotykała się akcja świadczy korespondencja. Oto czym jest
społemowski projekt dla jednej z placówek: „(...). Oprócz istotnych walorów edukacyjnych, stanowi wspaniałą możliwość nawiązania szerszej i cyklicznej współpracy przedszkola z firmą spożywczą, dostawcami, producentami. Wzajemna pomoc w edukacji naszych pociech to, także promocja zewnętrzna, zarówno „Zdrowego przedszkola" jak i spółdzielni dbającej o nowego klienta. (...). Szczerze gratuluję wspaniałych inicjatyw, jakich się podejmujecie".
Akcją: „Właściwe odżywianie pomaga w nauce" i działaniami śródmiejskiej spółdzielni na rzecz dzieci interesowała się prasa, a Dziecięce Centrum Jakości, funkcjonujące w ramach projektu „KidZone – Strefa Szczęśliwych Dzieci", którego misją jest promowanie firm uwzględniających potrzeby najmłodszych, przyznało „Społem" WSS Śródmieście i MAH „Społem" certyfikat „Znak Jakości KidZone 2013", będący wyrazem uznania za wysiłek wkładany w dostosowanie produktów i usług do najwyższych standardów. „Znak Jakości KidZone 2013", który przyznawany jest bezterminowo, wzmacnia markę i utrwala pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie.
Chęć powtórzenia tej akcji wyraziło wielu dyrektorów warszawskich przedszkoli i szkół. Padły też propozycje spotkań tematycznych z rodzicami, czy kontynuowania współpracy w innych akcjach.