krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Konkurs wielkanocny „Społem" WSS Śródmieście dla przedszkolaków

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR II/2014 Opublikowano: środa, 02, kwiecień 2014

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, „Społem" Warszawska Spółdzielnia Spożywców Śródmieście zorganizowała Konkurs „Wielkanoc 2014" dla przedszkolaków z Przedszkola nr 222 przy ul. Wyki 17 na warszawskim Bemowie.

Na konkurs wpłynęło 77 prac z pięciu grup noszących nazwy: „Słoneczka", „Misie", „Motylki", „Biedronki" i „Pszczółki". Wszystkie kartki świąteczne, wykonane przez dzieci, są bardzo kolorowe. Ich wykonawcy wykorzystali świąteczne elementy, takie jak: pisanki, kurczaki, zajączki, a także – elementy wiosenne: kwiatki , bazie, trawkę i słoneczko. Kartki są ozdobione różnego rodzaju szlaczkami . Nie ma jednakowych kompozycji. Każda z prac ma odmienny charakter. Pisanki są malowane lub naklejane i odpowiednio ozdobione .
Najliczniejsze, 24 kartki, wykonały dzieci z najstarszej grupy „Pszczółek". Pięciolatki pokusiły się o trzy propozycje, o zróżnicowanej kolorystyce podkładu, uzupełnionego naklejonymi kwiatkami, kurczakami, pisankami, kogucikami i zajączkami, pomalowanymi kredkami.
Komisja konkursowa, po omówieniu wszystkich prac, stwierdziła : „Prace konkursowe, bez wyjątku, to przemyślane i starannie wykonane obrazki z użyciem świąteczno-wiosennych akcentów. Dzieci wykazały się pomysłowością, właściwym doborem kolorów i znajomością atmosfery świąt".
Rozstrzygniecie Konkursu „Wielkanoc 2014", z udziałem wszystkich dzieci z Przedszkola nr 222, odbędzie się w placówce Lux przy ul. Wyki 11, należącej do śródmiejskiej „Społem" WSS, gdzie na zorganizowanej wystawie, w okresie poprzedzającym święta, zostaną zaprezentowane prace konkursowe przedszkolaków. Z okazji zbliżającej się Wielkanocy, wszystkie dzieci otrzymają drobne upominki, a poszczególne grupy – dyplomy uznania za udział w konkursie.