krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
150 lat Społem WSS Śródmieście w Warszawie
W warszawskim klubie Space świętowali swój wyjątkowy jubileusz członkowie i pracownicy WSS.
aaa
Uroczysta Gala 150-lecia Spółdzielczości Spożywców „Społem" w Polsce
12 września br. na Zamku Królewskim w Warszawie, odbyła się uroczysta gala jubileuszowa, z udziałem ponad 300 przedstawicieli spółdzielni „Społem" ...
aaa
Jubileusz 100-lecia „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni
aaa
Otwarcie nowego – największego sklepu PSS „Społem" w Kielcach
1200 metrów kwadratowych powierzchni i 26-osobowa załoga sprzedawców, a także największe stoisko mięsno-wędliniarskie wraz z serwisem serów...
aaa
Ósmy bar przy sklepie PSS Społem w Białymstoku juz otwarty.
Lokal znajduje się na części powierzchni obiektu "Pogodny" przy ul. Pogodnej 6 w Białymstoku.
aaa
Kieleckie „Społem" świętowało 100 lat działalności.
Podczas uroczystego walnego zgromadzenia członków w restauracji Winnica w Kielcach, nagrodzono kielecką spółdzielnię oraz jej wieloletnich pracowników.
Copyright by KZRSS "Społem"

Spotkanie Prezesa Zarządu KZRSS „Społem" Ryszarda Jaśkowskiego z Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzatą Kidawa - Błońską

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2019 Opublikowano: wtorek, 26, luty 2019

sisI2019 kidawa-blonska
W dniu 14 lutego 2019 roku w biurze Wicemarszałka Sejmu RP odbyło się spotkanie Prezesa Zarządu KZRSS „Społem" Ryszarda Jaśkowskiego z Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzatą Kidawa – Błońską. Głównym tematem spotkania było omówienie propozycji KZRSS „Społem" dotyczącej objęcia przez Panią Wicemarszałek Sejmu RP patronatu nad organizowaną 15 maja 2019 roku w siedzibie KZRSS „Społem" konferencją historyczną Spółdzielczości Społem w Polsce.

Tematem konferencji będzie przedstawienie historii Spółdzielczości w okresie jej powstawania, rozwoju oraz wpływów na Spółdzielczość obejmujących okres przemian ustrojowych finalizując w czasach obecnych.
Propozycja do Pani Wicemarszałek wynika przede wszystkim z faktu, iż jest ona prawnuczką prezydenta Stanisława Wojciechowskiego – działacza Spółdzielczego, prezesa Związku Spółdzielni Spożywców w latach 1908-1920 – który to w 1913 podczas uroczystości otwarcia spółdzielczej hurtowni na warszawskim Mokotowie, Wojciechowski powiedział:
„Spółdzielczość spożywców „Społem" to jedna z najstarszych branż spółdzielczych w Polsce i jednocześnie największa polska sieć handlowa o ugruntowanej pozycji na rynku. Żadna organizacja handlowa w kraju nie ma tak bogatej przeszłości i tradycji służenia ludziom."

Pani Wicemarszałek Małgorzata Kidawa – Błońska wyraziła zgodę na objęcie patronatu organizowanej konferencji. Zadeklarowała również swój udział w dniu 12 września br. w uroczystych obchodach jubileuszowych na Zamku Królewskim w Warszawie.
KZRSS „Społem" jako organizator obchodów 150 lecia planuje także wizytę na Cmentarzu Powązkowskim w 150 urodziny prezydenta Stanisława Wojciechowskiego - delegacja położy kwiaty i zapali znicz na jego grobie w Alei Zasłużonych na Powązkach.

W trakcie spotkania Pani Wicemarszałek wyraziła duże zainteresowanie przeszłością jak i przyszłością organizacji Społem, podnoszone były także tematy polskiego handlu. Prezes KZRSS „Społem" Ryszard Jaśkowski apelował o szybkie procedowanie Ustawy o handlu i wprowadzenie uregulowań mogących ograniczyć silną ekspansję i rozwój formatów zagrażających tradycyjnemu polskiemu handlowi. Rozmówcy dokonali również oceny oddziaływania na handel w Polsce, ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz jej skutków na handel społemowski. Rozmowa przebiegała w miłej atmosferze i p. Wicemarszałek zapewniła o swoim wsparciu dla spółdzielczego handlu i działalności Spółdzielni.
Więcej informacji na ten temat ukaże się w wywiadzie na łamach najbliższego wydania Społemowca Warszawskiego.