krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

„Społem" PSS „Robotnik" w Zamościu została nagrodzona „Orłem Agrobiznesu"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2015 Opublikowano: poniedziałek, 30, marzec 2015

Zakończyła się jubileuszowa, 50. edycja konkursu o nagrodę „Orzeł Agrobiznesu". Wśród ośmiu laureatów konkursu znalazła się m.in. „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Robotnik" w Zamościu. To nagroda przyznana za sukces rynkowy spółdzielni.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w dniu 18 marca br. w Domu Literatury w Warszawie.

Zamojska „Społem" PSS „Robotnik" posiada obecnie 21 sklepów, z których 2 działają w Tomaszowie Lubelskim. Ponadto posiada 4 piekarnie i ciastkarnie. Spółdzielnia zatrudnia 370 pracowników.
Z okazji otrzymania nagrody „Orzeł Agrobiznesu", prezes Zarządu „Społem" PSS „Robotnik" w Zamościu Maria Wawrzaszek-Gruszka, w wypowiedzi dla „Tygodnika Zamojskiego" z 18 marca br., powiedziała: – To bardzo ważna nagroda. Sukcesu rynkowego nie wypracowuje się przez rok, dwa, ani nawet przez pięć lat. By otrzymać „Orła Agrobiznesu", musieliśmy wykazać, że przez dziesięć ostatnich lat notowaliśmy systematyczny wzrost sprzedaży i dochodów. Kolejny warunek to ponoszenie znacznych nakładów inwestycyjnych i utrzymanie zatrudnienia. To wszystko nie jest łatwe, zwłaszcza na tak trudnym rynku, ale nam się udaje.
Organizatorem konkursu o nagrodę „Orła Agrobiznesu" jest warszawska Agencja Promocyjno-Wydawnicza EMS. Nagrody przyznaje kapituła, złożona ze specjalistów do spraw badań rynkowych, wizerunku firmy, oceny wiarygodności, finansistów, marketingu, technologów żywności, ekonomistów. Jej przewodniczącym jest poseł PSL Franciszek Stefaniuk. O nagrodę mogą ubiegać się wszystkie firmy z branży rolno-spożywczej i jej otoczenia oraz banki działające na rzecz agrobiznesu i firmy handlu spożywczego. Do tej pory „Orły Agrobiznesu" otrzymało 378 podmiotów. Spośród nich 34 mogą pochwalić się dwukrotnym zwycięstwem, co oznacza zdobycie „Orła Agrobiznesu Grand Prix".