krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Uroczyste otwarcie „Galerii Leśnej" oraz jubileusz 92-lecia powstania „Społem" PSS w Hajnówce

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2015 Opublikowano: piątek, 13, marzec 2015

W dniu 6 marca br „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Hajnówce uroczyście świętowała oddanie do użytku budynku „Galerii Leśnej". Wydarzenie to zostało połączone z uroczystością jubileuszu 92-lecia powstania hajnowskiej spółdzielni.

W miejscu istniejącego budynku SDH w centrum miasta powstał obiekt handlowy o nowoczesnej bryle, o powierzchni 2.500 m² i kubaturze 12.640 m³, idealnie komponujący się w krajobraz miasta. „Galeria Leśna" hajnowskiej spółdzielni jest odpowiedzią na obecne zapotrzebowanie na nowoczesne formy handlu, łączące pod jednym dachem wiele działalności. Koszt tej inwestycji to ponad 5 mln zł.
Jest to pierwszy w mieście budynek handlowo-usługowy z windą. Zastosowanie takiego rozwiązania na pewno ułatwi osobom starszym oraz matkom z dziećmi dokonywanie zakupów. Przygotowany został też dogodny parking z wystarczająca ilością miejsc parkingowych.
Już od grudnia 2014 r. działa tu market spożywczy „Gama" o powierzchni 350 m². To już dziewiąta „Gama" w hajnowskiej spółdzielni.
Prowadzona jest jeszcze komercjalizacja lokali na piętrze „Galerii Leśnej". Obecnie klienci mogą robić zakupy w markecie „Gama" i sklepie „Textil Market", mogą też wymienić walutę w kantorze oraz kupować leki w aptece „Bliska".
Pozostali dzierżawcy obecnie przystosowują lokale do swoich potrzeb, aby mieszkańcy Hajnówki w pod koniec marca br mogli robić zakupy w takich sklepach jak „5-10-15", „Troll", „Diverse", „Esotiq", a także korzystać z usług oddziału banku.
Otwarcie „Galerii Leśnej" było połączone z uroczystością jubileuszu 92-lecia powstania „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Hajnówce. Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele pw. Św. Cyryla i Metodego oraz w soborze Świętej Trójcy w Hajnówce w intencji członków i pracowników spółdzielni. Obchody jubileuszu odbyły się w restauracji „Leśniczanka". Jubileusz swoją obecnością uświetnili m. in.: prezes Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" Jerzy Rybicki, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Marian Szamatowicz, marszałek województwa podlaskiego Mieczysław Baszko, radni Sejmiku Województwa Podlaskiego, Konsul Honorowy Republiki Chorwacji, przedstawiciele Zarządu Grupy „Eurocash", Zarząd Partnerskiego Serwisu Detalicznego, władze miasta Hajnówki, starostwa i gminy, oraz przedstawiciele hajnowskich firm i instytucji, z którymi spółdzielnia współpracuje, a także dostawcy spółdzielni. Wśród zaproszonych gości byli prezesi zaprzyjaźnionych spółdzielni „Społem", a także Rada Nadzorcza, członkowie i pracownicy hajnowskiej „Społem" PSS.
Po powitaniu gości, minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich zmarłych członków i pracowników „Społem" PSS w Hajnówce. Przedstawiono krótką prezentację multimedialną, zawierająca najważniejsze wydarzenia w spółdzielni, od jej powstania do czasów obecnych. Następnie zabrała głos Mieczysława Bogdanowicz – prezes Zarządu „Społem" PSS w Hajnówce. W swoim wystąpieniu przybliżyła historię spółdzielni, a także jej dzisiejszą działalność.
Zarząd Województwa Podlaskiego, Uchwałą z dnia 3 marca br., przyznał prezes Mieczysławie Bogdanowicz Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju spółdzielczości oraz działalności społecznej. Odznakę wręczył Marszałek Województwa Podlaskiego wraz z radnymi Sejmiku Województwa Podlaskiego.
Obchodzony jubileusz 92-lecia powstania „Społem" PSS w Hajnówce był okazją do uhonorowania pracowników spółdzielni Odznakami „Zasłużony Działacz Ruchu Spółdzielczego", które otrzymały 2 osoby, a także 19 pracowników zostało odznaczonych Odznaką „Zasłużony dla Społem". Odznaki wręczył Jerzy Rybicki – prezes Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem".
Wśród licznych atrakcji, przygotowanych dla gości przybyłych na hajnowskie uroczystości, był m.in. występ zespołu „Mażoretek", działającego przy OSP w Hajnówce, a także pokaz samby w wykonaniu „Samba Brasil Rio". Oczywiście, jak jubileusz, to nie mogło zabraknąć tortu urodzinowego.
W związku z tym, że Hajnówka nazywana jest „Bramą do Puszczy Białowieskiej", nie zabrakło również dzika serwowanego przez leśników, a także legendarnego „Ducha Puszczy", którym delektowali się uczestnicy bankietu w „Leśniczance".