krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Wywiad Prezesa „Społem" PSS „Robotnik" w Zamościu dla prestiżowego czasopisma „VIP"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR I/2015 Opublikowano: piątek, 27, luty 2015

W dniu 16 lutego br. w prestiżowym czasopiśmie „VIP" ukazał się wywiad z Marią Wawrzaszek-Gruszką – prezesem Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Robotnik" w Zamościu, zatytułowany: „Bycie fair przynosi efekty". Wywiad przeprowadziła redaktor Kornelia Jankowska.

Oto treść tego wywiadu.
W 2014 r. – roku 95-lecia „Społem" PSS „Robotnik" w Zamościu - otrzymali państwo Złotą Statuetkę Przedsiębiorstwa Fair Play. Co złożyło się na to wyróżnienie i z jakich dotychczasowych osiągnięć są państwo szczególnie dumni?
– W roku jubileuszu 95-lecia istnienia otrzymaliśmy kilka wyróżnień, w tym Certyfikat Jakości Biznesu oraz Złotą Statuetkę Przedsiębiorstwo Fair Play. Przyznano ją nam w oparciu o regulaminowy warunek, bowiem nieprzerwanie przez pięć kolejnych lat spełnialiśmy wymogi programu i uzyskiwaliśmy certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play. Oznacza to, że terminowo regulujemy swoje zobowiązania wobec Skarbu Państwa, kontrahentów i pracowników, postępujemy rzetelnie wobec wszystkich swoich interesariuszy, stwarzamy pracownikom warunki do efektywnej pracy i rozwoju zawodowego, potrafimy usatysfakcjonować klientów.
Złota Statuetka jest potwierdzeniem, że przestrzegamy zasad etyki w prowadzonej działalności. Szczególnie ważne są dla nas satysfakcja i zadowolenie naszych klientów, gdyż pozwalają one na sukcesywny wzrost sprzedaży, który oznacza dalsze umocnienie naszej pozycji na trudnym zamojskim rynku.
Co oznaczają dla państwa tego rodzaju nagrody biznesowe i co uważa pani za największą nagrodę dla zespołu zamojskiego „Społem" w codziennej działalności?
– Certyfikat Przedsiębiorstwo Fair Play oraz inne otrzymane nagrody biznesowe są potwierdzeniem, że wychodzimy naprzeciw wyzwaniom nowoczesnej gospodarki i oczekiwaniom klientów, a jednocześnie wypracowujemy bardzo dobra wyniki ekonomiczne i dajemy bezpieczeństwo zatrudnionym pracownikom. Tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play" jest ponadto dowodem na to, że w biznesie można funkcjonować w oparciu zasady etyczne, uczciwość i wzajemny szacunek. Co zaś tyczy się drugiej części pytania, to największą nagrodą w codziennej działalności jest dla nas lojalność naszych klientów.
Jak tytuł „Przedsiębiorstwa Fair Play" ma się do walki z konkurencją o klienta i stabilne miejsce spółdzielni na rynku detalicznym?
– Walka o klienta z ogromną konkurencją, jaka ma miejsce na rynku zamojskim, jest dla nas największym wyzwaniem. Wygrywamy ją różnymi działaniami, ale przede wszystkim jakością oferty towarowej, poziomem świadczonych usług, skutecznym zarządzaniem i rzetelnością. Tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play" potwierdza naszą wiarygodność, podnosi naszą rangę i nasz prestiż na lokalnym rynku oraz umacnia nasz pozytywny wizerunek. Jest to ponadto duże wyróżnienie i zaszczyt dla pracowników, co przekłada się na zobowiązania do dalszej rzetelnej pracy.