krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Nowy sklep spożywczo-przemysłowy „Społem" PSS w Olsztynie

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2014 Opublikowano: środa, 31, grudzień 2014

W olsztyńskiej dzielnicy Kortowo, w miasteczku akademickim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, można już znowu robić zakupy w sklepie spożywczo-przemysłowym przy ul. Prawocheńskiego 11, należącym do „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Olsztynie.

Poprzedni sklep przy ul. Prawocheńskiego 11, gdzie mieściły się również kwiaciarnia i warzywniak, padł ofiarą większego projektu estetyzacji miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Parę lat temu władze uczelni zdecydowały się na wyburzenie kilku nieprzystających do współczesnych czasów obiektów. W ten sposób z krajobrazu miasteczka akademickiego usunięty został nie tylko blaszak olsztyńskiej „Społem" PSS, ale również m.in. słynne budki z zapiekankami.
Olsztyńska „Społem" PSS mogła swój obiekt handlowy postawić na nowo, jednak z zastrzeżeniem, że jego projekt ma być konsultowany z rektorem oraz komisją architektoniczną Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, bowiem budynek ulokowany jest w najstarszym rejonie miasteczka, w którym obwiązują zasady postępowania regulowane przez wojewódzkiego konserwatora zabytków.
W wypowiedzi dla „Gazety Wyborczej – Olsztyn" z 10 grudnia br. Stanisław Tunkiewicz – prezes Zarządu „Społem" PSS w Olsztynie, powiedział: – Dzięki współpracy z władzami uniwersytetu budynek nie przypomina już zwykłej metalowej konstrukcji, lecz z zewnątrz w znacznej części pokrywają go okładziny klinkierowe z czerwonej cegły, nawiązujące do wyglądu starego Kortowa. – Wszystkie nasze obiekty dopasowujemy do wyglądu osiedli, na których powstają. Nie bazujemy na jednym projekcie. Ten w Kortowie był jednak wyjątkowy – podkreśla prezes Stanisław Tunkiewicz. – Uczelnia dopilnowała, żeby nasz sklep stał się wręcz ozdobą miasteczka akademickiego. Postawienie go kosztowało kilkaset tysięcy złotych więcej niż standardowego budynku z prefabrykatów – dodaje.
Prezes Stanisław Tunkiewicz dodaje, że sklep w Kortowie będzie niecodzienny nie tylko ze względu na wygląd. Będzie pierwszym w sieci, w którym będzie można zjeść coś na ciepło i napić się np. kawy. – Dostępne będą kanapki, ale na wyposażeniu jest także piec konwekcyjny, dzięki czemu w sprzedaży będą m.in. hot dogi czy pieczony kurczak – zdradza prezes.
Olsztyńska „Społem" PSS myśli już także o tym, aby w okresie wiosny i lata wystąpić do władz uczelni z prośbą o umożliwienie ustawienia kilku stolików. – Chcemy, aby studenci, ale i wykładowcy, w przerwach między zajęciami mogli zjeść i odpocząć w odpowiednich warunkach – mówi prezes Stanisław Tunkiewicz.
W dniu 9 grudnia br. przewodniczący Rady Nadzorczej Wojciech Bigoszewski wraz z członkami Zarządu „Społem" PSS w Olsztynie oraz gośćmi honorowymi m.in. rektorem UWM w Olsztynie prof. Ryszardem Góreckim, kanclerzem dr. inż. Aleksandrem Sochą oraz przewodniczącą Rady Osiedla Kortowo Jolantą From, dokonali oficjalnego otwarcia sklepu o powierzchni sprzedażowej wynoszącej 320,1 m².
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, sklep zaopatrzono w przestronne działy: cukierniczy z wyrobami produkcji własnej, mięsno - wędliniarski oraz warzywno – owocowy.
Liczba klientów, którzy odwiedzili sklep świadczy o tym, iż była to inwestycja oczekiwana przez mieszkańców. W dniu otwarcia w sklepie zarejestrowano aż 1.000 paragonów od godz. 12.00.
Tradycyjnie otwarciu sklepu towarzyszyły liczne promocje i degustacje. Dla 50 pierwszych klientów, którzy dokonali zakupów o wartości min. 50 zł, spółdzielnia przygotowała Karty Klienta „Społem" na przyszły rok.

Nowy sklep spożywczo-przemysłowy nie ma jeszcze charakterystycznej dla olsztyńskiej „Społem" PSS „kwiatowej" nazwy. Konkurs na nią, w którym będą mogli wziąć udział mieszkańcy, zaplanowany jest na początek przyszłego roku.