krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Impreza „Rodzinna sobota w Sezamie"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2014 Opublikowano: środa, 26, listopad 2014

Po zamknięciu, należącego do „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście, SDH „Sezam" u zbiegu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej „Sezam" został przeniesiony do Miasteczka Wilanów do budynku na osiedlu „Pod Koroną" u zbiegu Alei Rzeczypospolitej i Osi Królewskiej, gdzie w dniu 30 sierpnia br. rozpoczął swoją działalność handlową.

W dniu 15 listopada br. Burmistrz Dzielnicy Wilanów, Centrum Kultury Wilanów, Spółdzielnia Inwestycji Mieszkaniowych „Ursynów" oraz „Społem" WSS Śródmieście wraz z partnerami handlowymi zaprosili dzieci z rodzicami do „Sezamu" na osiedlu „Pod Koroną" na „Rodzinną sobotę w Sezamie".
Podczas „Rodzinnej soboty w Sezamie" dzieci obejrzały przedstawienie „Podróż za horyzont" i animacje artystyczne grupy „Mimello". Atrakcją była możliwość wykonania własnoręcznie przytulanki. Można też było mieć profesjonalnie pomalowaną buzię.
Do powyższych atrakcji przygotowanych przez Centrum Kultury Wilanów należy dodać te przygotowane przez śródmiejską „Społem" WSS, tj. mini warsztaty kurpiowskiej sztuki ludowej. Instruktażu robienia kwiatków z bibuły, lepienia zwierzątek z ciasta i wycinania kolorowych serwetek udzielały twórczynie ludowe w regionalnych w strojach kurpiowskich.
Stroje te można było też obejrzeć na przygotowanej wystawie rysunków namalowanych przez uczniów z warszawskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących im. Zofii Galewskiej. Rysunki te powstały w ramach projektu realizowanego przez „Społem" WSS Śródmieście i Fundację „Cepelia" Polska Sztuka i Rękodzieło pn.: „Poznajemy dawne obyczaje".
W imprezie „Rodzinna sobota w Sezamie" partycypowali partnerzy handlowi „Społem" WSS Śródmieście, przygotowując dla jej uczestników m.in. słodycze, soki, ciasteczka i drożdżówki .