krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Zmarł Wojciech Głodek – prezes Zarządu „Społem" PSS w Pyrzycach

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2014 Opublikowano: piątek, 31, październik 2014

sisIV2014 glodekW dniu 2 października br. zmarł nagle Wojciech Głodek – prezes Zarządu „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Pyrzycach. Pogrzeb odbył się w dniu 8 października na Cmentarzu Komunalnym w Pyrzycach. Obok pogrążonej w smutku rodziny i przyjaciół, Zmarłego żegnali m.in.: Jerzy Rybicki – prezes Zarządu Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Spożywców „Społem" w Warszawie, spółdzielcy, Rada Nadzorcza i pracownicy spółdzielni oraz tłumy mieszkańców miasta.

Nad grobem Zmarłego, w pożegnaniu, Teresa Krawiec – Jego następczyni na stanowisku prezesa, powiedziała:
„Panie Wojciechu, Panie Prezesie, jakże trudno i ciężko stanąć nad grobem, w którym za chwilę spocznie urna z Twoimi prochami. Przez 31 lat, które przepracowałeś w naszym przedsiębiorstwie, zawsze cieszyłeś się dużym autorytetem i sympatią. Byłeś szanowany nie tylko przez swoich pracowników, ale również i wielu mieszkańców Pyrzyc, którzy przyszli dzisiaj, aby oddać Ci ostatnią posługę.
Panie Prezesie, dziękujemy Ci za Twoje zaangażowanie, trud i pracę włożoną w funkcjonowanie i rozwój Spółdzielni, której byłeś sternikiem.
Każdego dnia zostawiałeś ślad swojej działalności w świadomości i pamięci ludzi, z którymi przyszło Ci pracować. Liczba osób, które przyszły, aby oddać Ci ostatnią posługę świadczy o tym, że byłeś dobrym i szanowanym człowiekiem. Będzie nam Ciebie brakowało.
Panie Prezesie, w życiu człowieka jest czas na śmiech i łzy. Ale nigdy nie zasypiamy bez nadziei, że obudzimy się w lepszym świecie. I Ty miałeś taką nadzieję, że pewnego dnia skończą się Twoje problemy. Niestety ta zła strona mocy zwyciężyła, pogrążając w smutku rodzinę i przyjaciół.
Dzisiaj, 8 października, w ten piękny słoneczny dzień, odbyliśmy z Tobą ostatnią ziemską wędrówkę do miejsca wiecznego spoczynku. Żegnają Cię rodzina, znajomi, przyjaciele, członkowie Spółdzielni i my pracownicy. Powtórzę za antycznym poetą Horacym: „ non omnis moriar", co znaczy – nie wszystek umrę.
Panie Prezesie Wojciechu Głodku, zostaniesz na zawsze w naszej pamięci, nie tylko jako Prezes, ale i wspaniały przyjaciel, a nade wszystko jako dobry człowiek. Spoczywaj w pokoju."
Pan Wojciech Głodek urodził się 24 sierpnia 1946 roku we Wrocławiu. Studia wyższe ukończył na Akademii Rolniczej w Szczecinie, uzyskując tytuł inżyniera rybactwa na Wydziale Rybactwo Morskie i Technologia Żywności. Pierwszą pracę zawodową podjął 1 czerwca 1965 roku w Zakładach Sprzętu Mechanicznego w Ostrowie Wielkopolskim. Od 21 października 1965 roku do 29 lutego 1983 roku pełnił służbę wojskową w stopniu podporucznika w Marynarce Wojennej w Gdyni. Ścieżkę zawodową w „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Pyrzycach rozpoczął 2 maja 1983 roku, pełniąc początkowo funkcję zastępcy prezesa, a od 7 czerwca 1990 roku został powołany na stanowisko prezesa spółdzielni. Funkcję tę sprawował do ostatniego dnia życia.
Był osobą, która bardzo aktywnie angażowała się w życie społeczne. W 1974 roku został członkiem Klubu Oficerów Rezerwy Ligi Obrony Kraju, a od 2005 roku został wybrany prezesem Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju.
Za swą pracę społeczną został uhonorowany licznymi odznaczeniami. W 2013 roku –Krzyżem za Zasługi dla Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK. Również w 2013 roku – Złotym Medalem za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju. Wcześniej, w 2005 roku, został odznaczony Medalem za Zasługi dla Klubu Oficerów Rezerwy LOK, w 2006 roku został uhonorowany, przez Ministra Obrony Narodowej, Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, a w 2009 roku – Medalem 65- lecia LOK „Za Zasługi".
Cześć Jego pamięci!