krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Co z pojemnikami dań na wynos? Kiedy szklane butelki?- odpowiadamy na pytania odnośnie systemu kaucyjnego…
aaa
Obchody Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w siedzibie Krajowej Rady Spółdzielczej
aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
Copyright by KZRSS "Społem"

Integracyjne Igrzyska Sportowe pod hasłem: „Razem do zwycięstwa"

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2014 Opublikowano: poniedziałek, 20, październik 2014

Współpraca z lokalnymi ośrodkami, takimi jak: przedszkola, szkoły i Ognisko Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, wpisuje się w działania „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście w Warszawie na rzecz lokalnego środowiska. Po wakacyjnej przerwie, w dniu 22 września br. w Warszawie, w Zespole Szkół Specjalnych nr 85 przy ul. Elektoralnej 12/14, odbyły się Integracyjne Igrzyska Sportowe pod hasłem: „Razem do zwycięstwa".

„Społem" WSS Śródmieście i jej partnerzy handlowi pomogli organizatorom Igrzysk m.in. w przygotowaniu posiłku regeneracyjnego dla zawodników. Artykuły spożywcze dostarczyli: Zakład Przetwórstwa Mięsnego „JBB" w Łysych, A. Smulski Handel Obwoźny i Cukiernia Raj-Plus.
W Integracyjnych Igrzyskach Sportowych uczestniczyli reprezentanci ośmiu placówek oświatowych: trzy szkoły podstawowe i pięć szkół specjalnych. Uczniowie szkół specjalnych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarowym z uczniami pełnosprawnymi tworzyli cztery rywalizujące ze sobą zespoły.
Celem igrzysk było wspieranie aktywności sportowo-rekreacyjnej osób niepełnosprawnych, nabywanie kompetencji społecznych, promocja wizerunku osób niepełnosprawnych, nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami, integracja, stworzenie możliwości przebywania i współpracy uczniom pełnosprawnym z niepełnosprawnymi.
Jak na igrzyska przystało był znicz, oficjalne otwarcie i zamknięcie, cheerlederki, punktacja na tablicy wyników, hymn zwycięzców, medale i nagrody. Igrzyska miały szczególne znaczenie dla Zespołu Szkół Specjalnych, bowiem odbyły się one w rocznicę nadania Zespołowi Szkół imienia Eunice Kennedy Shriver, propagatorki ruchu olimpiad specjalnych.
Śródmiejska „Społem" WSS włącza ośrodki, z którymi współpracuje, również w przedsięwzięcia na skalę m. st. Warszawy. Przykładem tego był Festiwal Owoców, Warzyw i Słoików, zorganizowany w dniach 3-5 października br. na warszawskim Ursynowie przez Stowarzyszenie Mediów Polskich, pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Założeniem Festiwalu było m.in. podkreślenie wartości jakie zawierają w sobie owoce i warzywa uprawiane w Polsce i te pochodzące z innych krajów. W ramach Festiwalu organizator ogłosił konkursy dotyczące wykorzystania warzyw i owoców przy wykonaniu instalacji zachęcających do konsumpcji lub prezentacji produktów.
Do konkursu przystąpiły dwa przedszkola: Przedszkole nr 14 przy ul. Senatorskiej 24a, prezentujące egzotyczne owoce kaki i rambutan, wykonane metodą wyklejania przy użyciu bibuły i elementów pomocniczych oraz Przedszkole nr 307 „Wesołe Ekoludki" przy ul. Księgarzy 9 na Bielanach z pracą zbiorową w postaci wyklejanki odzwierciedlającej przekrojoną pitahaję i papaję.
Uczestnicy pozalekcyjnych zajęć ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD przy ul. Boya 6 do konkursu zgłosili prace z wykorzystaniem warzyw, w postaci pasących się „kalafiorowych" owieczek – instalacja „Zagroda", inne to „Kareta" z warzyw i owoców oraz „Akwarium" z rybką .
Do konkursu został zaproszony również Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 8 dla Dzieci Słabowidzących im. dr Zofii Galewskiej, przy ul. Koźmińskiej 7, z którym „Społem" WSS Śródmieście ma stały kontakt. Instalacje warzywno-owocowe to: „Pingwin", „Gniazdo z ptaszkami", „Dyniowy domek" , „Rajski ptak" oraz „Co wynika ze słoika".
Z kolei do najnowszych działań „Społem" WSS Śródmieście na rzecz organizacji charytatywnych zaliczyć należy m.in. współpracę z Fundacją „Herosi". Fundacja ta, istniejąca w Warszawie od 2009 roku, aktywnie działa na rzecz chorych i potrzebujących. W akcje charytatywne Fundacji „Herosi" zaangażowani są sportowcy, aktorzy, muzycy i ludzie biznesu. Wśród wielu pozyskanych ostatnio sponsorów znalazła się m.in. „Społem" WSS Śródmieście i jej partnerzy handlowi: Firma Handlowa „Marpol" Sp. z o.o. i Firma Cukiernicza M.W. Janczewscy z Nowego Dworu.
Fundacja „Herosi" szczególną opieką otacza dzieci chore na nowotwory. Środki na ich leczenie pozyskuje organizując imprezy charytatywne. Jedną z nich był w dniu 12 września br. koncert młodzieżowych zespołów z udziałem Gwiazdy Wieczoru – Dawida Podsiadło, pod nazwą : „Wielcy i Mali Twórcy dla Małych i Wielkich Serc", zorganizowany w filii „Fabryki Trzciny" w Klubie przy Skwerze Hoovera – Krakowskie Przedmieście. Dochód, zarówno ze sprzedaży cegiełek, jak i biletów, zasilił konto Szpitala dla Dzieci przy ul. Kopernika 43 w Warszawie. Środki zostaną przeznaczone na konserwację i naprawę sprzętu medycznego ratującego zdrowie małych pacjentów.