krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
150 lat Społem WSS Śródmieście w Warszawie
W warszawskim klubie Space świętowali swój wyjątkowy jubileusz członkowie i pracownicy WSS.
aaa
Uroczysta Gala 150-lecia Spółdzielczości Spożywców „Społem" w Polsce
12 września br. na Zamku Królewskim w Warszawie, odbyła się uroczysta gala jubileuszowa, z udziałem ponad 300 przedstawicieli spółdzielni „Społem" ...
aaa
Jubileusz 100-lecia „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni
aaa
Otwarcie nowego – największego sklepu PSS „Społem" w Kielcach
1200 metrów kwadratowych powierzchni i 26-osobowa załoga sprzedawców, a także największe stoisko mięsno-wędliniarskie wraz z serwisem serów...
aaa
Ósmy bar przy sklepie PSS Społem w Białymstoku juz otwarty.
Lokal znajduje się na części powierzchni obiektu "Pogodny" przy ul. Pogodnej 6 w Białymstoku.
aaa
Kieleckie „Społem" świętowało 100 lat działalności.
Podczas uroczystego walnego zgromadzenia członków w restauracji Winnica w Kielcach, nagrodzono kielecką spółdzielnię oraz jej wieloletnich pracowników.
Copyright by KZRSS "Społem"

Przedświąteczne zbiórki oraz konkurs w „Społem" WSS Śródmieście

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR IV/2016 Opublikowano: sobota, 17, grudzień 2016

W okresie przed Świętami Bożego Narodzenia w „Społem" Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Śródmieście, zgodnie z tradycją, trwają zbiórki dla potrzebujących.
W czasie dwóch weekendów wolontariusze Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom- Rodzina-Człowiek, w placówce „Sezam" przy Al. Rzeczypospolitej na warszawskim Wilanowie, zachęcali klientów do udzielania wsparcia jego podopiecznym w postaci artykułów o wydłużonym terminie przydatności do spożycia, środków czystości etc.

Podobna zbiórka, pod hasłem „Podaruj innym święta", miała miejsce w DH „Hala Mirowska", gdzie klienci w dniach 2-16 grudnia br., na specjalny regał mogli odłożyć wybrane przez nich produkty, które Fundacja Polskiego Handlu gromadziła dla dzieci ze świetlic opiekuńczo-wychowawczych.
Trwająca przez cały rok zbiórka funduszy do umieszczonych w placówkach śródmiejskiej spółdzielni skarbon, należących do organizacji pozarządowych, zwykle przed świętami przybiera na sile. Zasoby skarbon Fundacji z Warszawy, Bielska-Białej i Tychów powiększają się w tym okresie o datki na leczenie i rehabilitację dzieci oraz młodzieży, którymi opiekują się Fundacje.
Święta Bożego Narodzenia stwarzają też okazję do zaprezentowania szerszemu gronu klientów zdolności manualnych uczniów, w ramach organizowanych konkursów. Do konkursu „Choinka i wieniec adwentowy – symbole Bożego Narodzenia", ogłoszonego przez społemowską spółdzielnię zaproszeni zostali uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 im. Kazimierz Kirejczyka ( ul. Długa 9) i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących nr 8 im. Zofii Galewskiej (ul. Koźmińska 7). Do wykonania prac konkursowych zostały wykorzystane bazy w postaci styropianowych lub tekturowych stożków, w przypadku choinek i wiklinowych wianuszków do wieńca adwentowego. Do wypełnień wykorzystano orzechy, krepinę, ozdobny papier, bombki, makaron (świderki lub muszelki), a także świeże gałązki świerka i cisa. Ozdobami były m.in. koraliki i ususzona limonka. Za udział w konkursie wszyscy otrzymali upominki, a prace zostały wyeksponowane w siedzibie spółdzielni oraz zaprezentowane na stronie www i na łamach „Społemowca Warszawskiego".