krs coop facebook
Serwis Informacyjny Społem

aaa
Gala Polskiej Ligi Siatkówki
aaa
Młode Spółdzielnie konsumenckie w Europie
Organizacja Euro Coop wspiera działania oraz rozwój spółdzielni w Europie.
aaa
Posiedzenie Zarządu Euro Coop
Z ramienia KZRSS w spotkaniu brali udział Prezes Zarządu Ryszard Jaśkowski będący członkiem Zarządu Euro Coop oraz Agnieszka Wroniewicz Dyrektor...
aaa
Kolejna konferencja Społem już za nami!
Copyright by KZRSS "Społem"

Festyn i piknik spółdzielczy w Białej Podlaskiej

Kategoria: SERWIS INFORMACYJNY SPOŁEM NR III/2018 Opublikowano: poniedziałek, 17, wrzesień 2018

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości, „Społem" Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Białej Podlaskiej wspólnie z Bankiem Spółdzielczym zorganizowała dla mieszkańców miasta i okolic Festyn Spółdzielczy przy Spółdzielczym Domu Handlowym „Sawko" Festyn od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, można zobaczyć ciekawe występy artystyczne, pokazy taneczne i posłuchać koncertów kapel, a liczne stoiska handlowe zapraszają do degustacji i zakupu wyrobów po atrakcyjnych cenach.

Na festynie Spółdzielnia „Społem" przede wszystkim reklamowała swoją działalność, zapraszając na:

  • stoisko Zakładu Piekarsko-Ciastkarskiego oferującego szeroki asortyment chleba i pieczywa drobnego,
  • stoisko restauracji „Stylowa" do degustacji pierogów ruskich i z ciecierzycą oraz ciasta z rabarbarem,
  • stoisko spożywcze do zakupu towarów w cenach promocyjnych,
  • stoisko SDH „Sawko" z ofertą towarów gospodarstwa domowego.

Bank Spółdzielczy na swoim stoisku zachęcał do korzystania z oferty i produktów banku. Do udziału w festynie i prezentacji swoich wyrobów zaproszono firmy współpracujące ze Spółdzielnią, a także artystów i twórców. Popróbować można było produktów firmy „Mlekovita", ciastek „Lubisie" firmy Mondelez, kawy z firm Strauss Cafe i Woseba, jak również syropu z „Herbapolu". Dania z grilla przygotowały hurtownia „Pigi" i hurtownia „Publimar", a firma Madej Wróbel serwowała hot dogi. Oko cieszyły wystawy obrazów, rękodzieła artystycznego i biżuterii z kamieni naturalnych, a także przeróżne gatunki kwiatów prezentowane przez Zakład Produkcyjno-Handlowy „Zieleń". Atrakcją festynu były zabawy dla dzieci – magiczne eksperymenty i pokaz robotów przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, występy artystów Zespołu Wokalnego „Chwilka", szkoły tańca „Zamek" i „Kontra", a także koncert Kapeli Ludowej „Społem" i „Podlasiacy" oraz Kapeli Podwórkowej „Klawa Ferajna".

Festyn nie jest jedyna imprezą zorganizowana przez PSS z okazji Dnia Spółdzielczości - pracownicy i członkowie spółdzielni obchodzili również swoje święto podczas pikniku spółdzielczego. Impreza odbyła się w Terenowym Ośrodku Edukacji Ekologicznej, położonym niedaleko rzeki Krzna w Białej Podlaskiej. Wykonaniem Hymnu Spółdzielczości spotkanie rozpoczął Chór „Społem", który wystąpił z utworami na zakończenie części oficjalnej. Wręczono podziękowania i nagrody: Pani Izie Semeniuk, która od 63 lat śpiewa w Chórze „Społem", a od 30 a może 40 jest Prezesem Zarządu Chóru, przez pięć kadencji była członkiem Rady Nadzorczej, Pani Małgorzacie Kochnio wieloletniemu pracownikowi, która przez blisko 30 lat jest kierownikiem największych sklepów w Spółdzielni i przez 5 lat była członkiem Rady Nadzorczej oraz Pani Mirosławie Zajko. W trakcie pikniku zostali przedstawieni nowi pracownicy, zatrudnieni w okresie ostatnich 12 miesięcy, a były to 34 osoby. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili goście z KZRSS „Społem" Pani Dyrektor Danuta Mioduszewska i Pani Elżbieta Czajka, Prezes Zarządu „Społem" w Białymstoku Pan Mieczysław Dąbrowski oraz sponsorzy i przedstawiciele firm współpracujących ze Spółdzielnią, a także redaktorzy „Społemowca Warszawskiego". Posiłki na piknik przygotowała restauracja „Stylowa" prowadzona przez Spółdzielnię, dania z grilla serwowały zakłady mięsne „Sokołów", firmy JBB i Madej Wróbel. Do tańca uczestnikom grała Kapela Ludowa „Społem" i zespół QSC. Atrakcją wieczoru był pokaz sztucznych ogni. Piknik spółdzielczy jest okazją do spotkania, wspólnej zabawy, wypoczynku i integracji, a było to już 17 takie spotkanie, na które przybyło ok. 280 osób.